Wódka to tradycyjny, wysokoprocentowy polski alkohol, który towarzyszy bardzo różnym uroczystościom i okazjom. Trudno również wyobrazić sobie bez niej tradycyjne, polskie wesele. Dlatego jest to zawsze jeden z najważniejszych produktów, o którym trzeba pomyśleć w trakcie organizacji uroczystości związanych ze ślubem i weselem. 

Wódka na wesele, czyli podstawowy trunek na weselnym stole

Główni organizatorzy wesela, czyli Para Młoda, w trakcie przygotowań stają także przed dylematem, jaka wódka na wesele będzie najbardziej odpowiednia. Oczywiście prawie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjna, czysta wódka o zawartości alkoholu 40%. Pod tym względem posiadamy szeroki wybór wódek, które trafią nawet w najbardziej wyszukane gusta. Zapewnienie odpowiedniej ilości tego rodzaju alkoholu to także gwarancja udanej zabawy, co na pewno doceni zdecydowana większość gości weselnych. 

W roli tradycyjnej wódki weselnej sprawdzą się przede wszystkim różne warianty czystej wódki, które produkowane są ze spirytusu rektyfikowanego zbożowego np. żytniego, jęczmiennego czy pszenicznego, który rozcieńcza się wodą. Równie dobrym wyborem są także, tzw. wódki wyborowe, które różnią się nieco sposobem wytwarzania - w ich przypadku alkohol jest dwukrotnie rektyfikowany. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wódki się zdecydujemy, to należy podawać ją schłodzoną - dzięki temu po prostu najlepiej smakuje. 

Dla wielu Młodych Par duże znaczenie odgrywa także fakt, jak butelka prezentuje się na weselnym stole, dlatego zarówno czyste, jak i wyborowe wódki dostępne są w różnego rodzaju butelkach. W ostatnim czasie ceni się między innymi butelkę o prostym kształcie, taką jak Biały Bocian, która przywodzi na myśl butelki z czasów peerelu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby jej kształt był bardziej wyszukany, co zapewni na przykład Pan Tadeusz, Stock czy Stumbras. 

Dla wielu liczy się również sama nazwa, np. Adam Mickiewicz czy Słowacki kojarzą się jeszcze dobitniej z polską tradycją. Są to oczywiście kwestie, o których całkowicie decyduje Młoda Para. 


Jaka wódka na wesele? - Wódki kolorowe i smakowe

Hurtownia alkoholi posiada także w swoim asortymencie wódki kolorowe i smakowe, które także znajdują swoich miłośników na uroczystości weselnej. Są one nieco delikatniejsze w smaku, słodsze, a także słabsze, co na przykład doceniają osoby starsze lub kobiety. Taką wódkę, również często wybiera Młoda Para. Ponadto w sklepie dostępne są także inne alkohole, które uświetnią zabawę weselną. 


Ile wódki na wesele?

Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna i uzależniona zarówno od ilości gości, jak i osobistych preferencji Młodej Pary oraz zaproszonych gości. Warto jednak pamiętać, że alkoholu zdecydowanie nie powinno zabraknąć na zabawie weselej, a także pewną jej ilość przeznacza się również dla gości w formie podziękowania czy jako ważny element weselnych zabaw czy obyczajów, np. "wykupiny butów Młodej Pary". 

Wódka weselna cena 

Wesele jest więc zazwyczaj rodzinną uroczystością, która przewiduje dość sporą ilość alkoholu, dlatego wódka weselna cena jest także ważna dla Młodej Pary. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wódki w większej ilości, co umożliwia hurtowania alkoholi. Dzięki temu wychodzi zdecydowanie taniej, a także nie trzeba się martwić ewentualnym transportem. Jak zamówić wybraną wódkę na wesele? - Wystarczy zapoznać się z asortymentem profesjonalnie zaopatrzonego sklepu na stronie hurtowniawodki.pl, wybrać preferowane wódki i inne preferowane alkohole oraz złożyć zamówienie telefonicznie lub mailem. Alkohol dostarczany jest na terenie całej Polski.